Web Sitesi Neden Önemlidir ?

web-sitesi-neden-onemlidir
Web sitesine sahip olmak, firmanıza yepyeni kapılar aralar. Ürünlerinizi daha çok satabilmek için hedef kitlenize etkin şekilde ulaşıp ürünlerinizi ve firmanızı tanıtmanız gerekir. En geniş kitlelere, en uygun maliyetler, 24 saat kesintisiz sadece web sitenizle ulaşabilirsiniz.
Bu nedenle web siteniz, ürün ve hizmetlerinizin daha çok satılmasını sağlar.
 
 
Yeni Müşteriler İçin:
Her firma ticari hayatı boyunca yeni müşterilere ihtiyaç duyar. Varolan sürekli müşterilerinizin ne zamana kadar sizinle çalışacağını bilemeyiz. Onlar hep sizi tercih etseler de, işleri bozulup firmalarını kapatırlarsa siz müşteri kaybetmiş olursunuz.
Firmanızın büyümesi için sürekli yeni müşteriler kazanmanız gerekir. Böylece işinizi şansa bırakmayıp, firmanızın geleceğini garanti altına almış olursunuz.
 
Etkili Tanıtım İçin:
Web siteleri, firmanızın ve markanızın tanıtımını etkili şekilde yapar. Doğru hedef kitleye, etkili tanıtım yapmak firmanızı ileri götürecektir. Markanızın daha çok tanınmasını, ürün ve hizmetlerin daha hızlı satılmasını sağlar.
Firmanızı ve Ürünlerinizi daha etkili şekilde tanıtmak istemez misiniz?
 
Kolay Ulaşılabilmek İçin:
Web sitesi olan bir firmaya dünyanın her yerinden ulaşılır. Firmanız, web sitesi sayesinde kendisini tüm dünyaya tanıtma fırsatı yakalar. Firmanıza daha geniş kitleler tarafından kolayca ulaşılır. Başka hiçbir reklam platformu radyo,tv,dergi, katalog vs.. web sitesi gibi dünyanın her yerinden 24 saat boyunca ulaşılabilir değildir. Firma ve ürün bilgilerinize dünyanın her yerinden 24 saat boyunca ulaşılabiliyor olmasının, firmanıza sağlayacaklarını hiç düşündünüz mü?
 
Web Sitesinin Maliyeti Düşüktür:
Bugün bir gazetede, TV?de, Radyo?da 365 gün boyunca tanıtım yapmak isteseniz ödeyeceğiniz ücreti, bir web tasarım maliyeti ile karşılaştırın. Bir katalog hazırlatmış olsanız, web sitesi gibi dünyanın her köşesine ulaştırmak isteseniz karşılaşacağınız ücreti düşünün. Web sitesi maliyetleri bunlarla kıyaslanamayacak kadar ekonomiktir. Mümkün olduğunca düşük maliyetle, mümkün olan en yüksek verimi alabilmek ticaretin temel kurallarındandır. Siz uyurken bile, web siteniz, sizi dünyaya tanıyor, ürünlerinizi satıyor, ürün bedellerini tahsil ediyor, müşteri görüşlerini alıyor. Siz bu imkanlardan neden yararlanmayasınızki ?
 
Etkili İletişim İçin:
Reklam uygulamaları içinde ÇİFT YÖNLÜ İLETİŞİME olanak veren platform sadece web siteleridir. Tv, gazete, dergi, katalog, billboard reklamlarında iletişim hep tek yönlüdür. Web sitesi uygulamalarında iletişim çift yönlü sağlanabilir. Siz web sitenizde, firmanızı tanıtır, ürünlerini sunarsınız. ürün hakkında daha fazla bilgi talepleri, siparişler, firmanız hakkında yorumlar ve benzeri bilgileri alabilirsiniz.
Web siteniz sayesinde, potansiyel müşterileriniz, bayileriniz, üyeleriniz sizinle MASRAFSIZCA iletişim kurabilirler. Onlara bu imkanı sunuyor olmak bile, sizin müşteri memnuniyeti kavramını ne kadar önemsediğinizi ispatlar.
Web sitenizin çift yönlü iletişim özelliğinden dolayı
Hizmetlerinizin / ürünlerinizin ne kadar rağbet gördüğünü ölçebilirsiniz
Yeni bir ürünü piyasaya sunarken nabız tutabilirsiniz
Müşterilerin/üyelerinin/bayilerin dilek ve şikayetlerini alabilirsiniz
Sitenizin ne kadar gezildiğini ve hangi sayfaların daha popüler olduğunu görebilirsiniz.
Sipariş emirleriniz alabilirsiniz.
Satış sonrası destek sistemi ile sattığınız ürünün ve hizmetlerin ne kadar arkasında olduğunuzu gösterirsiniz
 
Direk Satış İçin:
Günümüzde e-ticaret uygulamaları ile birçok ürün ve hizmet internet üzerinde online olarak satılmaktadır. Bir E-Ticaret sitesine sahip olarak internete bir şube açmış olursunuz. Siz uyurken, tatildeyken bile siteniz süreli çalışır, ürünlerinizi tanıtır, satışlar yapar, tahsilatları alır. 
Dünyadaki örneklerine baktığınız zaman yıllık milyar dolar cirolar yapan e-ticaret siteleri göze çarpmaktadır. Türkiye? de de milyonlarca dolarlık ciro yapan E-ticaret siteleri mevcuttur ve bunların birçoğu küçük bir site olarak kurulup bu işe başlamışlardır.  
Siz neden böyle bir sitenin sahibi olmayasınız. Önce inanın, sonra gerekenleri yapın. İhtiyacınız olan profesyonel destek ile Üreticy ailesi olarak yanınızdayız 
 
Prestij İçin:
İnternet çağında web sitesi olmayan kuruluş sayısı giderek azalıyor. Bütün saygın kuruluşların web siteleri vardır. Siz de web sitesi yaptırarak bu saygın kuruluşlar arasında yerinizi almalısınız. Web sitesi kurumsal firma imajınızın olmazsa olmaz öğelerindendir.
Bugün web siteleri, kartvizitler gibi sorulan temel bir kurumsal tanıtım aracına dönüşmüş durumdadır. Eğer hala bir web siteniz yok ise sizin bu prestijden yararlanabilmeniz söz konusu değildir.
Yorumlar
Yorum gönderebilmek için buradan giriş yapmalısınız. Hala üye değilseniz, buradan kayıt olabilirsiniz.