Google Reklamcılığı-Adwords


google-reklamciligi-adwords

Google Adwords Reklamları

Türkiye’de internet kullanan bireylerin sayısı 2014 sonu itibari ile 35 Milyonun üzerinde. Bunların 11 milyonu da internet üzerinden en az bir kez mal veya hizmet satın alan kullanıcılar. Elektronik mağazanız hükmündeki web sayfanızı bu kitleyle buluşturmanın en etkili yollarından biride Google Reklam Platformu olan Google Adwords’tür. 

Google Adwords reklamları ile tam olarak hedeflenen müşterilere ulaşılabilir, geniş raporlama seçenekleri yardımıyla kampanya sonuçlarını analiz edebilirsiniz. Bu sayede uygun reklam bütçeleri ile pazarlama harcamalarınızı verimli şekilde hayata geçirebilirsiniz. Editinteractive olarak bizler de sertifikalı ve deneyimli kadromuz ile size Google Reklam dünyasında istediğiniz danışmanlığı sunuyoruz.

Neden Adwords

Doğru hedef kitleye erişim, Raporlama ile etkin kampanya ve bütçe yönetimi, Düşük ve kontrollü maliyetler, Geniş reklam seçenekleri yelpazesi

Arama Ağı Reklamları

Google Reklam Ağı temelleri arama ağı kampanyaları ile atılmıştır. En bilinen ve en efektif Adwords Kampanya seçeneği olan arama ağı reklamları, hedef kitleye kullanıcı analizi ve Google’da sorguladığı kavramlara göre metin temelli reklamları göstermektedir. Bu reklam grubu Google arama çubuğunun hemen altında, ekranın sağ kolonunda yada en altında kullanıcılara gösterilmektedir ve “reklam” ibaresi ile etiketlenmektedir. Hızlı ve efektif sonuç veren reklamlardır. 

Görüntülü Reklam Ağı

Ağırlıklı olarak grafik ve görsel medyalardan oluşan reklamların, sayıları milyonları bulan Google ve iş ortakları platformlarında gösterilmesi şeklinde çalışan reklamcılık konseptidir. İş ortakları olarak Google Adsense programına katılan web sayfaları değerlendirilmektedir. Doğru tasarım ve akıllı konumlandırma ile istenen hedefe dikkat çekici şekilde ulaşmayı sağlar. 

Mobil Reklam Ağı

İsminden de anlaşılacağı üzere mobil platform kullanıcılarına dönük reklam platformudur. Mobil internet ve alışveriş oranlarının hızla arttığı ve 2014 senesi itibari ile %44’e yaklaştığı göz önüne alındığında, mobil reklamlar ile ulaşılabilecek potansiyel müşterilerin büyüklüğü gözden kaçırılmamalıdır. 

Youtube

Google Adwords pazarlama ekosisteminin en yeni üyesi Youtube reklamları birçok firma için yeni ve etkili bir iletişim kanalı seçeneği olarak karşımıza çıktı. Google’dan sonra dünya genelinde ki en büyük ikinci arama motoru olan YouTube’da video öncesi, sonrası ve arası gibi farklı reklam seçenekleri ile hedef kitlenize görsel mecralar üzerinden ulaşmada en etkili seçeneklerden biri olarak Google YouTube reklamlarını kullanabilirsiniz. 

Neden Youtube

Günde 15 dakikasını Youtube’da harcayan dinamik bir kitleye ulaşım.
Türkiyede günde ortalama 88 dakika online video izleniyor.
Konu, kanal, içerik, demografi gibi farklı kategoriler yardımı ile kesin doğru hedefleme.
Görüntü, metin, video gibi farklı reklam seçenekleri.